21.05.2024 godz. 17:00

„你吃了吗 [nǐ chī le ma] - z czym to się je?” – spotkania z kulturą i językiem chińskim (poziom podstawowy)

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na cykl 4 bezpłatnych spotkań z kulturą i językiem chińskim „你吃了吗 [nǐ chī le ma] - z czym to się je?” (poziom podstawowy).

Spotkania poprowadzi Zofia Ryś, studentka kierunku Studia nad Chinami w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Zosia jest pasjonatką języków obcych. Interesuje się kwestią medycyny konwencjonalnej w szeroko pojętej kulturze chińskiej.

Opowie o jedzeniu, relacjach i zwyczajach, miejscach wartych zobaczenia oraz sztuce. Będą ciekawostki oraz podstawowe elementy języka pisanego i mówionego.

Miejsce:

Wypożyczalna i Pracownia Zbiorów Obcojęzycznych WBP w Krakowie, ul. Rajska 1, II piętro, sala 250

Terminy:

• 21, 28 maja 2024 r.
  • 4, 11 czerwca 2024 r.

Godzina: 17.00-18:30

Osoby biorące udział w zajęciach powinny posiadać:

1. Ważną kartę biblioteczną WBP w Krakowie – można ją uzyskać bezpłatnie na podstawie dokumentu tożsamości w Punkcie Rejestracji Czytelników i w Artetece WBP w Krakowie,
  2.  Zapał do zdobywania wiedzy i poznawania języka obcego, dobry humor i pozytywne nastawienie.

Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie poprzez formularz rejestracyjny

Uwaga!

Po zakończeniu rekrutacji na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. Terminy zajęć mogą ulec zmianie. Prosimy o punktualne przychodzenie na zajęcia.

Jedna nieusprawiedliwiona nieobecność powoduje skreślenie uczestnika z listy. W celu usprawiedliwienia nieobecności należy poinformować (telefonicznie lub za pośrednictwem e-mail) pracowników agendy, w której się odbywają zajęcia. W trakcie zajęć wykonywane będą zdjęcia w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.

Zapraszamy!

Zamknij